CIERPIENIE

Posted on

„Cierpienie jest grzechem odrzucenia miłości

zakopanym sercem w grobie naiwności

nad którym stoi rozumu krzyż

ludzkiego życia symbol i znicz”

 

DEDYKACJA

Dla wszystkich osób cierpiących, aby znalazły sposób na wyleczenie się z tej chronicznej choroby umysłu, która jest paraliżem czucia wszystkich ludzkich zmysłów. Nieleczona tylko wciąż zabija szczęście, ten kto jej nie lubi leczy to nieszczęście.

 

CIERPIENIE

Patrząc wstecz na swoje życie czuję się jak widz w kinie wspomnień, który ogląda film, z nieznanym mi aktorem w roli głównej.

Bardzo zmieniłem się w ciągu tych kilku lat, które nazwałem ciemną nocą mojej duszy. Moja wewnętrzna przemiana często mnie wzrusza, bo jak inaczej nazwać wydarzenia, które wyprowadziły mnie z krainy cienia do doliny miłości, gdzie żyję bez zazdrości, złości, nienawiści i żalu. Moja podróż trwa, poznaje siebie każdego dnia. Ten proces nie ma końca, i dlatego jest tak piękny jak wschód i zachód słońca.

Intuicja kieruje moim życiem, przypomniałem sobie jak korzystać z niej obficie, aby zawsze dostawać to o czym pomyślę, z serca, nie z ego – to musi stać się dla każdego oczywiste.

Gdy na horyzoncie pojawiają się chmury, w kolorze szarej przygnębiającej złowrogiej natury, obserwuje je uważnie i nie utożsamiam się z nimi, bo gdy zasnę to wpadnę z deszczu pod rynnę, blokując to co niewinne i delikatne w moim sercu – głębokim nieskończonym wnętrzu.

Panowanie nad emocjami jest najważniejszą umiejętnością – dyscypliną umysłu, którego używa nasz duch, aby wyrażać poprzez nas swoje piękno i doświadczać tu na ziemi swojego istnienia, harmonijnego brzmienia w materii poznania, w stworzonym dla Niego materialnym świecie doświadczania.

Kiedy utożsamiamy się z emocjami, to oznacza, że się gubimy, bo odłączamy zdalne sterowanie. Wtedy dryfujemy w oceanie, pchani podmuchami wiatru przypadku, który nie zna zasad dobrego taktu i nie przejmując się naszym losem, pcha nas ogarnięty nieświadomości ludzkim chaosem na ścieżki życia, które nie przynoszą nam żadnego twórczego odkrycia.

Jesteśmy jak rozsypane puzzle, poukładane w niepasującą ramę, a w dodatku będąc nie na swoich miejscach, żyjemy wyliczając powstałe z tego powodu nieszczęścia.

Wtedy tracimy siebie samych i zaczynamy żyć iluzjami. Z czasem pojawiają się programy: ograniczające telegramy informujące nas o: trudnościach, problemach, wymaganiach i ograniczeniach wynikających z przepisów stworzonych przez innych ludzi, zapisów nazwanych normami i dobrymi zasadami życia społecznego.

Nasze Prawo to mowa niemego artysty, który wydaje jęki wprowadzając w nasze umysły błędne dźwięki.

Efektem tego są powstające w nas liczne lęki i napięcia.

One doprowadzają do spięcia i awarii systemu. Od tej chwili odczuwamy strach, niezadowolenie, pojawia się duże ciśnienie zarabiania pieniędzy by uniknąć nędzy.

EGO przejmuje inicjatywę, tworzy pragnienia i zamyka nas za kratami więzienia, wiecznego uzależnienia od zdobywania, pomnażania, uznania i dominowania.

Tak rodzi się w nas cierpienie, ono tworzy chmury zasłaniające widok z góry, tracimy połączenie i chorujemy na wieczne przemęczenie.

Kładziemy się spać i zasypiamy w nieświadomości sen zwany życiem.

Obudźmy się, jesteśmy szeptem wiatru, to my sterujemy podmuchem przypadku.

Gdy o tym pamiętamy, to automatycznie przywracamy połączenie, nawigacja intuicji to nasze wyzwolenie.

W naszych sercach jest to magiczne połączenie.

Mając je zawsze trafisz do celu, wygrywając spośród niewielu nieświadomych graczy na tym świecie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s